Nastavit na pantech křídlo zpět do středu rámu, aby křídlo nedřelo většinou spodním rohem pod klikou do rámu a komplikovalo tak otvírání a zavírání okna. Tím současně vracíme čepy obvodového kování do správné pracovní pozice proti rámovým uzávěrům.
U těžších oken či dveří s ventilačkou po létech dochází při jejich svěšení na spodním pantu k vypadávání křídla při otvírání současně i na nůžkách do pozice ventilace – nebezpečné! Nutné kontrolovat, přizvednout.
Okna mají na křídle a u plastových i na rámu silikonové těsnění, které se po čase vymačká a vysuší. Není pravidlem, že je takto zestárlé těsnění nutno měnit, musí vydržet min. 10 – 15let. Tuto netěsnost je třeba odstranit přenastavením na obvodových excentrických čepech.
Na rámu křídla je obvodové kování (více druhů), které ovládáme klikou do pozic zavřeno – otevřeno – vyklopení do ventilace a případně ještě pozice mikroventilace. Jedná se o pohyblivé kovové části okna, které časem částečně korodují (vlhkost ve sklepích, kuchyních či koupelnách) či oxidují na povrchu a je třeba je mazat. K tomu používáme vazelínu ve spreji, protože oleje mnohem dříve vysychají a kapou na podlahu.
Jako poslední pravidelný úkon na starším okně je potření / impregnace těsnění řídkým silikonovým olejem, čímž zabráníme nejen např. přimrzání těsnění v zimě a jeho vytrhávání, ale olej se částečně vsákne a zabraňuje stárnutí těsnění samotného.
Tímto vším se pak nemusíme bát prasklých klik, pantů a převodů kování a šetříme drahé teplo.
U žaluzií lze měnit přetržené vodící silony (struny), ovládací řetízky, krytky a labyrinty.
Ani sítě proti hmyzu se nemusí měnit za nové, pokud není rámeček polámaný v rozích, protože umíme měnit pouze síťovinu ve vašem rámu.